Home » IT Вакансії » Хто такий QA та яка його роль у процесі розробки

Categories

Recent Comments

  Categories

  Хто такий QA та яка його роль у процесі розробки

  Якщо дефекти виявлені на етапі побудови дизайну, то для того, щоб їх виправити, треба не тільки змінити дизайн. Потрібно також переписати вимоги, адже вимоги й дизайн повинні відповідати одне одному. Програмного забезпечення стає дедалі більше, і звісно ж, кожній команді розробки потрібні люди, здатні перевірити його якість. У цій статті Senior QA Engineer із SoftServe Сергій Христич розповість, хто такі тестувальники, чим вони займаються у процесі розробки ПЗ та які кар’єрні перспективи існують для QA Engineer.

  хто такий QA Automation Engineer

  Методології розроблення – це своєрідні путівники процесами ефективного розроблення ПЗ. Їх застосування допомагає організувати максимально продуктивну роботу всіх учасників, які безпосередньо чи опосередковано задіяні у розробленні продукту відповідно до обраної стратегії. SQL — це мова запитів, яка використовується для взаємодії з даними в реляційних базах даних. Тестувальнику вона стане у нагоді для того, щоб виконувати бекенд-тестування для перевірки тестових даних, вставлення, видалення, оновлення їх значень у БД.

  Плюси та мінуси роботи QA automation engineer

  У нас є продукт, що вже працює на продакшені або тільки готується зарелізуватися, який покритий модульними та інтеграційними тестами. Код постійно вдосконалюється, а нова функціональність додається без страху зламати вже існуючу. Сучасне програмне забезпечення є складним функціональним об’єктом. Його ручна перевірка потребує значних qa automation java вакансії трудових та тимчасових витрат. На допомогу приходять засоби автоматизації тестування, які підвищують якість, забезпечують повторне використання тестів під час коригування ПЗ. Якщо згадувати три спеціальності, про які ми говорили на початку (QA, QC і тестувальник), то цей пункт для тестувальника як такого є непотрібним.

  • Зазвичай мотивацією спробувати себе у цій сфері виступає бажання заробляти хороші гроші, легкий старт без досвіду, можливість швидко зростати та багато чого навчитися.
  • Професія QA-тестувальник – це насамперед експертність людини, її працьовитість та увага до дрібниць.
  • Робота QA інженера потребує стратегічного та аналітичного мислення, хорошої пам’яті та зібраності (бо часто треба тримати в голові кілька  паралельних задач і вміти швидко змінювати фокус).
  • У підсумку я влаштувалася QA automation engineer у компанію SimCorp, де працюю вже повних 8 років.
  • Далі ми узгоджували із замовником, що мало бути автоматизовано — і поїхали.
  • Є командним інструментом, що спрощує процес взаємодії розробників та тестувальників, а також різну баг-трекінгову діяльність в принципі.

  Старшокласників, випускників та їх батьків запрошують долучитись до дводенної профорієнтаційної конференції IT Future Conf. «За один рік академія Pharmbills навчила 300 інтернів та найняла 160 осіб. Зазвичай після стажування отримують оффер не менше 70% студентів. А ми підкажемо, з чого розпочати кар’єру в диджиталі, продажу чи IT. Якби ми говорили про медицину, то QA займалися б профілактикою, а тестувальники – діагностикою.

  QA Automation Engineer

  Щоб вас не плутати, у цій статті ми прирівняємо поняття “тестувальник” та “QA інженер” на користь другого. Будемо розписувати стек технологій і шлях становлення саме QA спеціаліста. Таким чином ми зможемо торкнутися максимальної кількості інформації стосовно напряму тестування.

  хто такий QA Automation Engineer

  А в майбутньому, у світі, який рухається до глобалізації, запит на володіння однією-двома іноземними мовами буде обов’язковою вимогою. Тому, щоб стати хорошим QA-інженером – фахівець, додатково, повинен розбиратися та орієнтуватися у багатьох галузях та мати навички від різних професій. Четверта категорія — це тестування реалізації продукту, яка є критичною для сприйняття якості продукту кінцевим користувачем. Зазвичай до цієї категорії потрапляють навантажувальне тестування, тестування продуктивності, тестування безпеки та надійності системи. Таке тестування проводиться з використанням спеціальних інструментів, які часто написані під потреби конкретного проекту. По-доброму, інфраструктурою для проведення подібних тестів займається DevOps-відділ, а розробкою відповідних інструментів окрема команда.

  QA – легкий старт для IT кар’єри

  Інколи навіть вміє його читати (не на рівні розробника, але все одно може зрозуміти його). Якщо ж QA Engineer пише автотести — він вже наполовину програміст. Одне з призначень тестування — це виявити дефекти у програмному забезпеченні й, звісно ж, виправити їх. Складність виправлення дефекту на різних етапах циклу розробки програмного забезпечення буде різною.

  У процесі проєктування ПЗ та стеження за його якістю необхідно проводити відповідне документування. Щоб робити це правильно, треба знати стандарти оформлення таких документів. Quality Control — це ширша діяльність, спрямована на досягнення належної якості продукту. Quality Control Engineer вже може вносити пропозиції з покращення ПЗ. Наприклад, якщо є відгуки користувачів, або якщо в процесі виконання тестів Quality Control Engineer помічає, що щось могло б працювати краще.

  Але найчастіше межа між Junior & Middle трохи розмита і починають придумувати типу Strong Junior, Middle + і т. QA Engineer може розвиватися https://wizardsdev.com/ в адміністративному, або в технічному напрямку. Найдорожчими є дефекти, виявлені на етапі використання ПЗ кінцевим користувачем.

  Достоинства и недостатки

  Увагу звертають все ж на знання, розуміння сфери, на досвід. Я буду говорити, спираючись на наш продукт Teamwork Commerce. Для позиції QA Engineer в компанії Cloud Works вкрай важливо базове технічна освіта.

  Щоб залишатися в темі і дізнаватися всі деталі першим, читай рубрику від Kharkiv IT Cluster «Професії в IT». Для роботи із забезпеченням, яке використовує бази даних, необхідно вивчити основи SQL. Звіти про помилки потім надсилаються розробникам, які відповідальні за подальше виправлення багів. Сіньйори можуть отримувати вже від 2500$ і вище, залежно від їхньої спеціалізації.

  Це може бути JMeter, Gatling чи будь-який інший популярний аналог. Такий досвід дасть вам додаткову вагу в очах роботодавця, що зіграє вам на руку, оскільки конкуренція за місце тестувальника дуже висока. Почнемо з того, що QA має два основних напрямки — Manual та Automation. Фахівці кожного з них називаються мануальний (ручний) тестувальник та тестувальник-автоматизатор, відповідно.

  Визначте сферу автоматизації

  Інколи є свідома або несвідома підміна цих понять і тому всіх, хто має причетність до процесу тестування, називають і тестувальниками, і QC, і QA. Список вимог до тестувальників може сильно змінюватися від компанії до компанії. Це нормально, оскільки може бути застосовано до будь-якої IT-спеціальності. Індустрія швидко розвивається і стандарти стрімко змінюються.


  Leave a comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *